Kategorie

Rolety naokienne do zabudowy

Rolety naokienne do zabudowy View full size

Naokienne rolety Schweikera Mini można zastosować uniwersalnie do okien PCV, drewnianych lub aluminiowych. Można je szybko złożyć i zamontować. Profil dolny i wewnętrzna pokrywa skrzynki  wykonane są z twardego PCV w kolorze białym i brązowym lub w okleinie o strukturze drewna.

Więcej...

Naokienne rolety Schweikera Mini można zastosować uniwersalnie do okien PCV, drewnianych lub aluminiowych. Można je szybko złożyć i zamontować. Profil dolny i wewnętrzna pokrywa skrzynki  wykonane są z twardego PCV w kolorze białym i brązowym lub w okleinie o strukturze drewna. Pionowa osłona wewnętrzna jest łaczona przy pomocy łączników wsuwanych i można ja bardzo łatwo zdjąć. Wartosc K dla wkładki styroporowej 0,9 W (m2*h*K),a dla poliuretanowej (PUR)0.6 W. Dodatkowe sprężyny dociskające poprawiają jeszcze wartość izolacji cieplnej i akustycznej. Skrzynia 205 dostępna jest tylko z wkładką styroporową. Osłony zewnętrzne wykonane są z aluminium w kolorze białym, brązowym, o strukturze drewna lub o powierzchni górnej eloksydowanej. Pasują do tego, zapewniające cichą pracę, prowadnice aluminiowe z gumowymi uszczelkami. Na życzenie dostępna osłona zewnętrzna z odpornego na uderzenia  i warunki atmosferyczne twardego PCV w kolorze bialym. Części boczne z tworzywa sztycznego są również odporne na działanie czynników atmosferycznych, zużycie i mają gładkie powierzchnie zewnętrzne. Chropowata powierzchnia części bocznych ułatwia montaż i umieszczenie płytki mocującej w przypadku skrzynek o ponadstandardowej wielkości, jak też przekładni lub silnika. Wykonanie standardowe napędu paskiem. W połączniu z oknami z tworzywa sztucznego daje to idealną całość, podwyższa komfort mieszkania, dzięki izolacji  termicznej i akustycznej pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Nasza roleta dostępna jest również z moskitierą.   

Firma SCHWEIKER od roku 2007 wprowadziła do sprzedaży rolety w systemie naokiennym (nasadkowym) z rewizją zarówno od mieszkania jak również od spodu. Jest to kolejne unowocześnienie systemu, który cieszył się dużym powodzeniem u wielu odbiorców od ponad 30 lat (tradycje firmy SCHWEIKER sięgają 77 lat). Korzystanie z klapy rewizyjnej od spodu umożliwia zatynkowanie skrzynek od zewnątrz i wewnątrz. Poprawia to znacznie estetykę i ma także wpływ na dalsze ograniczenie strat ciepła. Rozwiązanie to posiada szereg zalet, których nie mają podobne konkurencyjne systemy oferowane aktualnie na rynku polskim. Skrzynki z rewizją od mieszkania i od spodu produkowane są w dwóch rozmiarach:

 

  - wysokość skrzynki 175 mm, głębokość 205 mm: zamyka otwory do 2300 mm (łącznie ze skrzynką).

  - wysokość skrzynki 205 mm, głębokość 235 mm: zamyka otwory do 3200 mm

(łącznie ze skrzynką).

 

Zalety:

- szybkie i wygodne łączenie skrzynki z ramą okienną poprzez zerwanie taśm zabezpieczających warstwę szybkoschnącego kleju i dociśnięcie skrzynki (nie występuje tutaj profil mocujący). Dodatkowe wzmocnienie odpowiednio wyprofilowanymi stalowymi uchwytami mocującymi przykręcanymi do boczka skrzynki i ramy okiennej.

- ruchomy ślizgacz umożliwiający zamocowanie go w dowolnym miejscu tylnej ścianki.

- elementy skrzynki wykonane są wyłącznie z twardego PCV (profil górny, czołowy i dolny). Osłona zewnętrzna wykonana jest przeważnie z PCV, choć może być aluminiowa surowa, lakierowana na dowolny kolor RAL lub oklejona renolitem.

- ocieplenie rolety stanowi izolacja styropianowa. Jednak dla bardziej wymagających istnieje możliwość zastosowania wkładki NEOPOR, która podwyższa parametry izolacyjności.

- prowadnice 54/31 w porównaniu z innymi systemami jest bardzo „zgrabna” (nie zasłania w znacznym stopniu ramy okiennej). Białe standardowo wykonane są z PCV, ale mogą być zastosowane aluminiowe lakierowane na dowolny kolor RAL lub aluminiowe okleinowane renolitem. W razie konieczności dzielenia rolety stosuje się prowadnice 72/31.

- łożyska kulkowe w końcówce wałka - oczywiście metalowe.

- na życzenie kątownik tzw. nośnik tynku (30/20 lub 20/20) nitowany do skrzynki.

 

Pancerz, czyli listwy rolety (także produkcja własna)

Klienci mają do wyboru pancerz ALU lub PCV.

- 8/37 ALULINE 2000: aluminium wypełnione pianką poliuretanową (ciężar 1m2 wynosi 3,5 kg) w kolorach: biały, jasnoszary, szary, beż, brąz, kość słoniowa, zielony, drewnopodobny, srebrny, grafit – RAL 7016.

- 8/37 PCV w kolorach: biały, szary, beż, kość słoniowa.

 

Napędy

W standardzie występuje napęd ręczny: nawijak biały lub brąz, pasek 14mm szary lub brąz. Przy większych rozmiarach lub na życzenie korba albo napęd elektryczny z pełną gamą sterowań. Partnerem firmy SCHWEIKER w dziedzinie napędów jest firma SOMFY, która dostarcza silniki elektryczne wraz z całą gamą systemów sterowania więcej informacji: www.somfy.pl

No customer comments for the moment.

Napisz swoją opinię

Rolety naokienne do zabudowy

Rolety naokienne do zabudowy

Naokienne rolety Schweikera Mini można zastosować uniwersalnie do okien PCV, drewnianych lub aluminiowych. Można je szybko złożyć i zamontować. Profil dolny i wewnętrzna pokrywa skrzynki  wykonane są z twardego PCV w kolorze białym i brązowym lub w okleinie o strukturze drewna.

Napisz swoją opinię