Kategorie

Rolety naokienne do zabudowy

Rolety naokienne do zabudowy View full size

Naokienne rolety Schweikera Mini można zastosować uniwersalnie do okien PCV, drewnianych lub aluminiowych. Można je szybko złożyć i zamontować. Profil dolny i wewnętrzna pokrywa skrzynki  wykonane są z twardego PCV w kolorze białym i brązowym lub w okleinie o strukturze drewna.

Więcej...

Naokienne rolety Schweikera Mini można zastosować uniwersalnie do okien PCV, drewnianych lub aluminiowych. Można je szybko złożyć i zamontować. Profil dolny i wewnętrzna pokrywa skrzynki  wykonane są z twardego PCV w kolorze białym i brązowym lub w okleinie o strukturze drewna. Pionowa osłona wewnętrzna jest łaczona przy pomocy łączników wsuwanych i można ja bardzo łatwo zdjąć. Wartosc K dla wkładki styroporowej 0,9 W (m2*h*K),a dla poliuretanowej (PUR)0.6 W. Dodatkowe sprężyny dociskające poprawiają jeszcze wartość izolacji cieplnej i akustycznej. Skrzynia 205 dostępna jest tylko z wkładką styroporową. Osłony zewnętrzne wykonane są z aluminium w kolorze białym, brązowym, o strukturze drewna lub o powierzchni górnej eloksydowanej. Pasują do tego, zapewniające cichą pracę, prowadnice aluminiowe z gumowymi uszczelkami. Na życzenie dostępna osłona zewnętrzna z odpornego na uderzenia  i warunki atmosferyczne twardego PCV w kolorze bialym. Części boczne z tworzywa sztycznego są również odporne na działanie czynników atmosferycznych, zużycie i mają gładkie powierzchnie zewnętrzne. Chropowata powierzchnia części bocznych ułatwia montaż i umieszczenie płytki mocującej w przypadku skrzynek o ponadstandardowej wielkości, jak też przekładni lub silnika. Wykonanie standardowe napędu paskiem. W połączniu z oknami z tworzywa sztucznego daje to idealną całość, podwyższa komfort mieszkania, dzięki izolacji  termicznej i akustycznej pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Nasza roleta dostępna jest również z moskitierą.   

Firma SCHWEIKER od roku 2007 wprowadziła do sprzedaży rolety w systemie naokiennym (nasadkowym) z rewizją zarówno od mieszkania jak również od spodu. Jest to kolejne unowocześnienie systemu, który cieszył się dużym powodzeniem u wielu odbiorców od ponad 30 lat (tradycje firmy SCHWEIKER sięgają 77 lat). Korzystanie z klapy rewizyjnej od spodu umożliwia zatynkowanie skrzynek od zewnątrz i wewnątrz. Poprawia to znacznie estetykę i ma także wpływ na dalsze ograniczenie strat ciepła. Rozwiązanie to posiada szereg zalet, których nie mają podobne konkurencyjne systemy oferowane aktualnie na rynku polskim. Skrzynki z rewizją od mieszkania i od spodu produkowane są w dwóch rozmiarach:

 

  - wysokość skrzynki 175 mm, głębokość 205 mm: zamyka otwory do 2300 mm (łącznie ze skrzynką).

  - wysokość skrzynki 205 mm, głębokość 235 mm: zamyka otwory do 3200 mm

(łącznie ze skrzynką).

 

Zalety:

- szybkie i wygodne łączenie skrzynki z ramą okienną poprzez zerwanie taśm zabezpieczających warstwę szybkoschnącego kleju i dociśnięcie skrzynki (nie występuje tutaj profil mocujący). Dodatkowe wzmocnienie odpowiednio wyprofilowanymi stalowymi uchwytami mocującymi przykręcanymi do boczka skrzynki i ramy okiennej.

- ruchomy ślizgacz umożliwiający zamocowanie go w dowolnym miejscu tylnej ścianki.

- elementy skrzynki wykonane są wyłącznie z twardego PCV (profil górny, czołowy i dolny). Osłona zewnętrzna wykonana jest przeważnie z PCV, choć może być aluminiowa surowa, lakierowana na dowolny kolor RAL lub oklejona renolitem.

- ocieplenie rolety stanowi izolacja styropianowa. Jednak dla bardziej wymagających istnieje możliwość zastosowania wkładki NEOPOR, która podwyższa parametry izolacyjności.

- prowadnice 54/31 w porównaniu z innymi systemami jest bardzo „zgrabna” (nie zasłania w znacznym stopniu ramy okiennej). Białe standardowo wykonane są z PCV, ale mogą być zastosowane aluminiowe lakierowane na dowolny kolor RAL lub aluminiowe okleinowane renolitem. W razie konieczności dzielenia rolety stosuje się prowadnice 72/31.

- łożyska kulkowe w końcówce wałka - oczywiście metalowe.

- na życzenie kątownik tzw. nośnik tynku (30/20 lub 20/20) nitowany do skrzynki.

 

Pancerz, czyli listwy rolety (także produkcja własna)

Klienci mają do wyboru pancerz ALU lub PCV.

- 8/37 ALULINE 2000: aluminium wypełnione pianką poliuretanową (ciężar 1m2 wynosi 3,5 kg) w kolorach: biały, jasnoszary, szary, beż, brąz, kość słoniowa, zielony, drewnopodobny, srebrny, grafit – RAL 7016.

- 8/37 PCV w kolorach: biały, szary, beż, kość słoniowa.

 

Napędy

W standardzie występuje napęd ręczny: nawijak biały lub brąz, pasek 14mm szary lub brąz. Przy większych rozmiarach lub na życzenie korba albo napęd elektryczny z pełną gamą sterowań. Partnerem firmy SCHWEIKER w dziedzinie napędów jest firma SOMFY, która dostarcza silniki elektryczne wraz z całą gamą systemów sterowania więcej informacji: www.somfy.pl